marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży jubilerskiej znajdziemy bardzo dużo linii modeli. Co je łączy? Z pewnością kruszce, jakie wykorzystują do wytwarzania swoich wyrobów, a także jakimi kamieniami je zdobią. Dziś skierujemy naszą uwagę na dodatki. Podzielimy je i trochę opiszemy.

Syntetyczne kamienie – są zazwyczaj wytwarzane krzemionki z piasku, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Designerzy nierzadko umieszczają je w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe jest przede wszystkim cechuje się wyższym stopniem załamania wiązki światła. Jest również nieznacznie twardsze od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego szkła jest austriacka marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny często umieszczany element ozdobny. Kamień ten tworzy się w pełni sztucznie. Pozostaje bardzo twarda, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej ta imitacja diamentu znany jest nie długo, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą pozytywną stroną pozostaje niewysoka cena.

Szlachetne Kamienie są to najdroższe z rodziny dodatków upiękniających biżuterię. Znajdujemy ich w przyrodzie zdecydowanie wiele. Jednak teraz skoncentrujemy się na tych najważniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja berylu. Dla laików, to ten zielony. Cieszy się popularnością złotników i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje bardzo twardy oraz łupliwy.

Rubiny pozostają nieomalże najbardziej rozpowszechnionym z rodzai kamieni, co więcej należą do gatunku korundów. Słynną niebywałej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach nierzadko można dostrzec rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo doceniane w branży jubilerskiej. Identycznie do szafirów przynależą do gatunku korundów. Najczęściej są granatowe. Znaczna liczba producentów produkuje go syntetycznie.

Diamenty – można opowiadać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich minerałów i zarazem najdroższe.

Omówiliśmy najczęstsze wykończenia stosowane do dekorowania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich świecie zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty